Ανακοίνωση του Δήμου για σύνδεση στο δίκτυο αποχέτευσης ΔΕ Ελλομένου
Για άμεση σύνδεση στο δίκτυο αποχέτευσης της Δημοτικής Ενότητας Ελλομένου καλεί τους κατοίκους της περιοχής, δια μέσου του αρμόδιου Αντιδημάρχου Πραξιτέλη Σούνδια, με την πιο κάτω ανακοίνωσή του ο Δήμος Λευκάδας, προκειμένου να ξεκινήσει το συντομότερο δυνατό από τον ανάδοχο η δοκιμαστική λειτουργία του βιολογικού καθαρισμού.
Η σύνδεση θα πρέπει να γίνει μέσα στους επόμενους τρεις μήνες. Υπενθυμίζεται ότι σύμφωνα με τον νέο Κανονισμό Ύδρευσης – Αποχέτευσης του Δήμου η σύνδεση είναι υποχρεωτική το δε ανταποδοτικό τέλος που θα πρέπει να καταβληθεί είναι 600 ευρώ, που μπορούν να πληρωθούν άπαξ ή σε μηνιαίες δόσεις. Επιπλέον ο κάθε ιδιοκτήτης θα πρέπει να καταβάλλει το τέλος σύνδεσης (παράβολο) που ανέρχεται σε 0,5 ευρώ ανά τετρ. μέτρο.
Για ανάγνωση κάντε κλικ εδώ (αρχείο PDF) ή διαβάσετε πιο κάτω τη σχετική ανακοίνωση.