Έτρεξαν για καλό σκοπό σήμερα οι γυναίκες στη Λευκάδα
Ημέρα της Γυναίκας σήμερα, 8 Μάρτη, και οι γυναίκες της Λευκάδας έτρεξαν για καλό σκοπό. Άλλες πάλι μόνο περπάτησαν, συν ανδρί και τέκνοις, κάποιες με τα παιδικά καροτσάκια, δηλώνοντας απλά συμμετοχή και καταβάλλοντας για καλό σκοπό τη συμβολική συμμετοχή των 5 ευρώ.
![]() |
![]() |
Δεκάδες ήταν οι γυναίκες που, βοηθούντος και του καλού καιρού, πήραν μέρος στον Φιλανθρωπικό Αγώνα Δρόμου «Οι γυναίκες αγωνίζονται για τον Φάρο», που διοργάνωσε με αφορμή την Παγκόσμια Ημέρα της Γυναίκας ο Φιλανθρωπικός Σύλλογος Λευκάδας «ΦΑΡΟΣ». Ένας πολύ δραστήριος σύλλογος που βοηθεί, άνευ μεγαλοστομιών και τυμπανοκρουσιών, συμπολίτες μας που βρίσκονται σε ανάγκη.
Στην προσπάθειά του αυτή ο «Φάρος» είχε συμπαραστάτες τον Σύλλογο Μοτοσυκλετιστών (ΣΥ.ΜΟ.Λ.), τον «Φίλανδρο», την Ελληνική Αστυνομία, αλλά και άλλους εθελοντές που δούλεψαν για την ασφαλή και πετυχημένη διεξαγωγή της εκδήλωσης.
Παρουσιαστής, σε απευθείας μετάδοση από τους ραδιοφωνικούς σταθμούς Prisma 95.1 και Energy 93.4, ήταν ο ακούραστος δημοσιογράφος Παναγιώτης Κουνιάκης.
[Gallery not found]
Ένα πολύ μεγάλο ευχαριστώ από τα (Αγιοπετρίτικα παιδιά) στον κ. Φίλιππα Κολυβά για την ενημέρωση και πολλά πολλά συγχαρητήρια στους άξιους διοργανωτές του φιλανθρωπικού Συλλόγου Λευκάδος «ΦΑΡΟΣ» ,καθώς και στους συμπαραστάτες ,τον Σύλλογο Μοτοσικλετιστών «ΣΥ.ΜΟ.Λ»,τον «ΦΙΛΑΝΔΡΟ» , την Ελληνική Αστυνομία και τους εθελοντές που δούλεψαν με μεράκι για να πετύχει τούτη η όμορφη εκδήλωση. Επίσης άξιος συγχαρητηρίων και ευχαριστηριών είναι και ο ακούραστος δημοσιογράφος μας κ .Παναγιώτης Κουνιάκης, και τέλος ένα πολύ μεγάλο ΜΡΑΒΟ σε όλες τις γυναίκες που πήραν μέρος στον φιλανθρωπικό Αγώνα Δρόμου.