Ξεκίνησαν οι επετειακές εκδηλώσεις για την 25η Μαρτίου
Ξεκίνησαν σήμερα, με τις σχολικές γιορτές στα Σχολεία της Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης και την κατάθεση στεφάνων από εκπροσώπους μαθητών των Δημοτικών, Γυμνασίων και Λυκείων στο Ηρώο της πόλης, οι επίσημες γιορταστικές εκδηλώσεις για την Εθνική επέτειο της 25ης Μαρτίου στην πόλη της Λευκάδας.
Οι εκδηλώσεις θα συνεχιστούν αύριο με την επίσημη δοξολογία στο ναό της Μητρόπολης, την επιμνημόσυνη δέηση και την κατάθεση στεφάνων από φορείς του τόπου μας στο Ηρώο της πόλης καθώς και την καθιερωμένη μαθητική παρέλαση στην παραλία (Για το επίσημο πρόγραμμα κάντε κλικ εδώ).
[Gallery not found]