Δήλωση υποψηφιότητας Κωνσταντίνου Γράψα
Υποψήφιου Περιφερειακού Συμβούλου με τον συνδυασμό «Επτανησίων Θέληση» του Χρήστου Άνθη
Οι περισσότεροι με γνωρίζετε, όπως γνωρίζετε και τον τρόπο που έχω επιλέξει να συμμετέχω στα κοινά, να καταθέτω τις δυνάμεις μου αλλά και να δηλώνω ΟΧΙ εκεί όπου θεωρώ ότι χρειάζεται.
Σήμερα πιστεύω ότι πρέπει ΟΛΟΙ να δηλώσουμε ένα βροντερό ΟΧΙ στην περαιτέρω εξαθλίωση της χώρας μας από τα κόμματα, την αναξιοκρατία και την κλεπτοκρατία που τα συντηρεί.
Στηρίζω ενεργά, με την υποψηφιότητά μου ΤΟ ΜΟΝΑΔΙΚΟ ψηφοδέλτιο που δεν αποτελεί κομματικό παρακλάδι και αποτελείται από ανθρώπους οι οποίοι δεν περιμένουν τίποτα από την εξουσία την οποία διεκδικούν.
Θέλουμε να δώσουμε το παράδειγμα έτσι ώστε όλοι μας να αντιληφθούμε ότι ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΣΤΕ τα κόμματα για να επιζήσουμε. Να σώσουμε την αξιοπρέπειά μας και με αλληλεγγύη να διεκδικήσουμε το σεβασμό τον οποίο δικαιούμαστε, εμείς και τα παιδιά μας.
Παρακαλώ από καρδιάς να στείλουμε ένα βροντερό μήνυμα στα κόμματα και το κομματικό σύστημα που προτείνει «στημένες» εναλλακτικές.
Με σεβασμό στον Άνθρωπο και στόχο την Αλληλεγγύη και τη δημιουργία μιας Αξιοκρατικής Κοινωνίας.
Ας τους δείξουμε ότι δεν φοβόμαστε πιά. ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΚΑΙ ΜΟΝΟΙ ΜΑΣ.
Μάθετε για το ψηφοδέλτιό μας στο