Απαντήσεις τριών υπ. Δημάρχων Λευκάδας σε ερωτηματολόγιο της Π.Φ.Π.Ο
Παρατίθενται οι απαντήσεις τριών τοπικών δημοτικών συνδυασμών σε ερωτηματολόγιο που τους απέστειλε η Πανελλαδική Φιλοζωική & Περιβαλλοντική Ομοσπονδία σχετικά με τη διαχείριση των δεσποζόμενων, αδέσποτων και παραγωγικών ζώων, την προστασία της άγριας πανίδας σε περιοχές Natura, την υπεραλίευση κ.λπ. με αφορμή τις επερχόμενες αυτοδιοικητικές εκλογές.
- Απαντήσεις του συνδυασμού «Όλοι για τη Λευκάδα» του υποψηφίου Δημάρχου Κώστα Δρακονταειδή
- Απαντήσεις του συνδυασμού «Ανοίγουμε πανιά» του υποψηφίου Δημάρχου Σπύρου Μαργέλη
- Απαντήσεις του συνδυασμού «Μαζί για τη Λευκάδα μας» του υποψηφίου Δημάρχου Βασίλη Αραβανή
Υπενθυμίζουμε ότι οι συνδυασμοί που θα πάρουν μέρος στις δημοτικές εκλογές της 18ης Μαΐου στο Δήμο Λευκάδας είναι συνολικά πέντε. Δεν είμαστε σε θέση να ξέρουμε αν στάλθηκε το ερωτηματολόγιο και στους δύο άλλους εναπομείναντες συνδυασμούς, τη «Λαϊκή Συσπείρωση» δηλαδή και τον «Διαύλο», αλλά ούτε και τους λόγους που εξαιρέθηκαν, αν συνέβη πράγματι αυτό.