Τον Κάλαμο και Καστό επισκέφτηκε σήμερα
![1](http://www.kolivas.de/wp-content/uploads/2014/04/1121.jpg)
Ο υποψήφιος Δήμαρχος Λευκάδας Βασίλης Αραβανής, επικεφαλής του ψηφοδελτίου «Μαζί για τη Λευκάδα μας», συνεχίζει τις προεκλογικές επισκέψεις και περιοδείες του στα χωριά του νησιού μας.
Την Παρασκευή 2 Μαΐου ο κ. Αραβανής συνοδευόμενος από κλιμάκιο υποψηφίων συμβούλων του περιόδευσε στα χωριά Καρυώτες, Λυγιά και Νικιάνα, όπου συνομίλησε με τους κατοίκους για τα προβλήματα που τους απασχολούν.
![ΚΑΡΥΩΤΕΣ](http://www.kolivas.de/wp-content/uploads/2014/05/ΚΑΡΥΩΤΕΣ.jpg)
Στον Πόρο έτυχε θερμής υποδοχής από τους κατοίκους του χωριού που συζήτησαν μαζί του για τα ιδιαίτερα προβλήματα του οικισμού.
Την Τρίτη 6 Μαΐου ο κ. Αραβανής επισκέφτηκε τα νησάκια Κάλαμο και Καστό όπου παρουσίασε τους υποψηφίους του ψηφοδελτίου του στις δυο αυτές εκλογικές περιφέρειες και είχε την ευκαιρία να συζητήσει διάφορα θέματα τοπικού ενδιαφέροντος με τους κατοίκους των νησιών.
![ΚΑΛΑΜΟΣ_ΚΑΣΤΟΣ1](http://www.kolivas.de/wp-content/uploads/2014/05/ΚΑΛΑΜΟΣ_ΚΑΣΤΟΣ1.jpg)