«Κανιόρια»: Για καλό σπιτικό φαγητό πάνω στο κύμα
«Κανιόρια»*: Στον παραλιακό πεζόδρομο της Λυγιάς, πάνω στη θάλασσα. Ανοιχτό κάθε μέρα από τις 05.00 το απόγευμα και τις Κυριακές όλη μέρα (τηλ.: 26450 72229).
Παραδοσιακά λευκαδίτικα φαγητά. Μαγειρευτά, της ώρας, αλλά και φρέσκα ψάρια. Σαν στο σπίτι σας, με μόνη διαφορά σπιτονοικοκυραίοι ο Πάνος και ο Θοδωρής. Απολαύστε καλό σπιτικό φαγητό σε ένα ζεστό και φιλικό περιβάλλον. Για ρομαντικές καλοκαιρινές βραδιές με το φεγγάρι να καθρεφτίζεται στα ασημένια νερά της θάλασσας.
«Χτες, το φεγγάρι ολόγιομο κόντευε να πέσει μες στα ποτήρια μας… αξέχαστη βραδιά στα Κανιόρια!!! Υπέροχη ατμόσφαιρα και σπιτικό περιβάλλον! Ευχαριστούμε για την περι-ποίηση…» (Χ.Σ.), διαβάζουμε σε μια από της καταχωρήσεις στην σελίδα της ταβέρνας στο fb.
* Τοπική ονομασία του γοφαριού (είδος ψαριού)
[Gallery not found]
Επίσης φτιάχνει καί πάρα πολύ καλό καφέ! Γιά μένα πού ειμαι λάτρης τού καλού καφέ ,πιστεύω οτι είναι τό κατάληλο μαγαζί γιά νά απολαύσει κάποιος τόν καφέ του .