Κηδεύτηκε χθες ο Σπύρος Βρεττός (Ρήγας)
Συγγενείς, φίλοι και συναγωνιστές αποχαιρέτησαν χθες στον Ιερό Ναό Κοιμήσεως της Θεοτόκου στο Νυδρί Λευκάδας, όπου έγινε η κηδεία, τον Σπύρο Βρεττό (Ρήγα).
Τον συναντήσαμε μόλις πρόσφατα, στο λεωφορείο της γραμμής. Κοτσανάτος και ευδιάθετος όπως πάντα. Μας απήγγειλε ολόκληρο το ποίημα «Ο Καλογιάννος» του Αριστοτέλη Βαλαωρίτη. Το θυμόταν από τότε που ήταν παιδάκι ακόμη και τον είχε βάλει η δασκάλα να το απαγγείλει.
Του άρεσε. Του το αφιερώνουμε. Καλό ταξίδι μπάρμπα Σπύρο!