Έτοιμη η προβλήτα για τα φέρι μποτ στη Βασιλική
Ο Δήμος Λευκάδας ενημερώνει ότι έγινε την Τρίτη 16 Ιουνίου 2015 η προσωρινή διοικητική παραλαβή για χρήση του πρώτου τμήματος του υπήνεμου μώλου του έργου «Αγκυροβόλιο Τουριστικών Σκαφών Βασιλικής Λευκάδος.»
Από την Παρασκευή 19.06 τα Ε/Γ Ο/Γ πλοία ακτοπλοϊκής συγκοινωνίας «Λευκάδας – Κεφαλονιάς – Ιθάκης» θα δένουν στην συγκεκριμένη προβλήτα, γεγονός που θα συμβάλλει στην επιτάχυνση των εργασιών του «Αγκυροβολίου» και στην κυκλοφοριακή ελάφρυνση του παλιού οικισμού της Βασιλικής.