ΕΠΣ Πρέβεζας Λευκάδας: Ολοκληρώθηκε με επιτυχία το Προπαιδικό Πρωτάθλημα
Πρωταθλητής αναδείχτηκε ο Τηλυκράτης
Για πρώτη φορά στην ιστορία της η Ένωσή μας διοργάνωσε Προπαιδικό Πρωτάθλημα, το οποίο ολοκληρώθηκε με απόλυτη επιτυχία. Στο Πρωτάθλημα αυτό έλαβαν μέρος παιδιά που έχουν γεννηθεί το έτος 2003-2004 (11-12 ετών).
Οι αγώνες διεξήχθησαν σε δύο γύρους. Πήραν μέρος δέκα(10) Ομάδες οι οποίες χωρίστηκαν σε δύο (2) Ομίλους. Κάθε όμιλος απαρτίζονταν από πέντε(5) Ομάδες. Οι ομάδες κάθε ομίλου ήταν οι παρακάτω.
Α΄ ΟΜΙΛΟΣ Α.Ο. ΦΙΛΙΠΠΙΑΔΑΣ Α.Ε. ΠΡΕΒΕΖΑΣ Α’ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΘΕΣΠΡΩΤΙΚΟΥ Π.Σ. ΦΙΛΙΠΠΙΑΔΑΣ 2004 Π.Σ. ΕΝΩΣΗ ΠΑΡΓΑΣ |
Β΄ ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΝΛΕΥΚΑΔΙΟΣ Α.Ο.Ν. ΤΗΛΥΚΡΑΤΗΣ 2014 Α.Ε. ΠΡΕΒΕΖΑΣ Β’ Α.Ο. ΡΙΑ Α.Ο. ΠΑΛΑΙΡΟΥ |
Ο τελικός πρωταθλήματος μεταξύ των ομάδων «Α.Ο. ΝΕΟΣ ΤΗΛΥΚΡΑΤΗΣ 2014» και Α.Ε. ΠΡΕΒΕΖΑΣ (Α΄) διεξάχθηκε στη Λευκάδα στο Γήπεδο Σφακιωτών στις 21-06-2015 και μετά από ένα ωραίο αγώνα, πρωταθλήτρια ομάδα ανακηρύχθηκε ο «Α.Ο. ΝΕΟΣ ΤΗΛΥΚΡΑΤΗΣ 2014».
Ακολούθησαν οι απονομές ενώ ιδιαίτερα συγκινητική ήταν η στιγμή που οι παίχτες της πρωταθλήτριας ομάδας σε μια έμπρακτη απόδειξη του «ευ αγωνίζεσθε» συνεχάρηκαν και αγκάλιασαν τα παιδιά της αντίπαλης ομάδας.