Συλλαλητήριο του ΠΑΜΕ και του Εργατικού Κέντρου την Τετάρτη 22 Ιούλη
Η Τετάρτη 22 Ιουλίου είναι μέρα ψήφισης στη Βουλή της 2ης δέσμης μέτρων του μνημονίου της βαρβαρότητας και της ντροπής. Πρόκειται για νέα μέτρα-φωτιά για τη λαϊκή οικογένεια. Είναι η δεύτερη δόση των μέτρων για το Ασφαλιστικό, και αυτά που περιλαμβάνονται στη συμφωνία με τους θεσμούς στις 12 Ιούλη, μαζί με την πρόταση της συγκυβέρνησης ΣΥΡΙΖΑ – ΑΝΕΛ.
Καλούμε τους εργαζόμενους, τους άνεργους, τους συνταξιούχους, τους αυτοαπασχολούμενους και τη φτωχή αγροτιά, τις γυναίκες, τους νέους και τις νέες, όλους τους Λευκαδίτες σε ΞΕΣΗΚΩΜΟ !!!
- Συνεχίζουμε και κλιμακώνουμε την πάλη μας
- Σχεδιάζουμε την απάντησή μας σε κάθε τόπο δουλειάς, σε κάθε κλάδο.
- Δεν δεχόμαστε μειώσεις στους μισθούς, στις συντάξεις, στα εργατικά δικαιώματα.
- Δυναμώνουμε τους αγώνες για την κάλυψη των απωλειών που είχαμε, για νέες διεκδικήσεις με βάση τις σύγχρονες ανάγκες.