Προκήρυξη 16ου Ημιμαραθώνιου Άκτιου Δρόμου
O ΔΗΜΟΣ ΑΚΤΙΟΥ – ΒΟΝΙΤΣΑΣ, με το Κέντρο Κοινωνικής Μέριμνας και Ανάπτυξης Δήμου Ακτίου – Βόνιτσας, σε συνεργασία με την ΕΝΩΣΗ ΑΘΛΗΤΙΚΩΝ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ Σ.Ε.Γ.Α.Σ. ΔΥΤΙΚΗΣ ΣΤΕΡΕΑΣ, και υπό την αιγίδα του Σ.Ε.Γ.Α.Σ., διοργανώνει, την
Κυριακή 04 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2015 Εκκίνηση: 09:30π.μ., από Οικισμό Άκτιο (Είσοδος Αεροδρομίου) ΤΟΠΟΣ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ: Άκτιο – Βόνιτσα. |
τον 16o Ημιμαραθώνιο «Άκτιο» Δρόμο.
Παράλληλα θα διεξαχθούν αγώνες 500μ. για μαθητές-τριες της Γ’- Δ΄- Ε΄- ΣΤ΄ τάξης Δημοτικών Σχολείων και 1.000μ. για μαθητές-τριες Γυμνασίων & Λυκείων του Δήμου Ακτίου – Βόνιτσας.
Η εκκίνηση και ο τερματισμός των μαθητών-τριών αγώνων θα γίνει στην πόλη της Βόνιτσας. Από την περιοχή Χώρα (για τα 500 μέτρα, Εκκίνηση ώρα 10:30π.μ.: από την Πύλη πίσω από το Κάστρο δίπλα από το γήπεδο ποδοσφαίρου και για τα 1000 μέτρα, Εκκίνηση: ώρα 10:45π.μ. πίσω από το Κάστρο κοντά στην Εκκλησιά του Αγίου Νικολάου ). Οι μαθητές-τριες θα περάσουν περιμετρικά πίσω από το Κάστρο. Ο τερματισμός: Στην Θέση Φάρος στο Δημαρχείο της Βόνιτσας.
ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 16ος Ημιμαραθώνιος Άκτιος Δρόμος μήκους 21,098 χλμ. |