Μήνυμα αισιοδοξίας για το εκλογικό δυνάμωμα του ΚΚΕ στέλνει το Μεγανήσι
Μήνυμα αισιοδοξίας για το εκλογικό δυνάμωμα του ΚΚΕ στέλνει το Μεγανήσι, όπου το απόγευμα της Δευτέρας 14 Σεπτεμβρίου περιόδευσε κλιμάκιο της Τομεακής Επιτροπής Λευκάδας του ΚΚΕ με επικεφαλής τους υποψήφιους βουλευτές Δήμητρα Σταματέλου, Αλέξανδρο Βεροιώτη και Θωμά Καββαδά.
Οι υποψήφιοι του ΚΚΕ, που επισκέφτηκαν τους τρεις οικισμούς Σταρτοχώρι, Κατωμέρι και Βαθύ, είχαν την ευκαιρία να συνομιλήσουν με κατοίκους και επαγγελματίες του νησιού, καλώντας τους να ενισχύσουν το ΚΚΕ στη Βουλή αλλά και στους εργασιακούς χώρους, ώστε την επόμενη ημέρα, που όποια κυβέρνηση και αν είναι το ίδιο πρόγραμμα θα εφαρμόσει, δηλαδή το μνημόνιο, να υπάρχει δυνατή λαϊκή αντιπολίτευση.
Το βράδυ οι υποψήφιοι βουλευτές μίλησαν σε ανοιχτή συγκέντρωση στο Κατωμέρι. Τους υποψήφιους παρουσίασε ο Παναγιώτης Κονιδάρης. Στη συζήτηση που ακολούθησε και στις ερωτήσεις που τέθηκαν σχετικά με το κυβερνητικό πρόγραμμα του ΚΚΕ και τις δυσκολίες για την εφαρμογή του, είχαν την ευκαιρία να αναπτύξουν την πολιτική πρόταση του κόμματός τους.
Να υπενθυμίσουμε ότι η κεντρική προεκλογική συγκέντρωση του ΚΚΕ θα γίνει απόψε το βράδυ (Τρίτη 15 Σεπτέμβρη) στις 08:00 μ.μ. στην κεντρική πλατεία Λευκάδας, με χώρο προσυγκέντρωσης στις 07:30 στον Άγιο Μηνά.
Απόσπασμα από την ομιλία της Δήμητρας Σταματέλου που ήταν και η κεντρική ομιλήτρια:
[Gallery not found] [Gallery not found]