Γαστρεντερολογικό – Ηπατολογικό Ιατρείο στη Λευκάδα
Ο γιατρός Ιωάννης Γκαρτζώνης, ειδικός Γαστρεντερολόγος – Ηπατολόγος, άνοιξε Ιατρείο στη Λευκάδα. Καλύπτει παθήσεις του ανωτέρου και κατωτέρου πεπτικού, συμπεριλαμβανομένων των νοσημάτων ήπατος, χοληφόρων και του παγκρέατος.
Ο Ιωάννης Αντ. Γκαρτζώνης ειδικεύτηκε στο Γ.Ν.Α. «Γ. Γεννηματάς» και ήταν γιατρός του «Klinikum Offenbach» στη Γερμανία.
Το ιατρείο, που είναι εξοπλισμένο με μηχανήματα τελευταίας τεχνολογίας και πραγματοποιεί ενδοσκοπήσεις (γαστροσκοπήσεις, κολονοσκοπήσεις), ελέγχους ελικοβακτηριδίου πυλωρού κ.ά., βρίσκεται στην οδό Αντώνη Τζεβελέκη, απέναντι από το Διοικητήριο.