Χωρίς νερό πάλι η Λευκάδα…
Χωρίς νερό πάλι η Λευκάδα… Ο οικισμός της Νικιάνας τουλάχιστον. Αλλά και άλλες περιοχές υποθέτουμε, αφού σε επικοινωνία που είχαμε με τον πρόεδρο της κοινότητας κ. Σπύρο Νίκα μας έκανε λόγο για βλάβη στο Άκτιο. Δεν γνώριζε ούτε κι αυτός να μας πει κάτι περισσότερο. Για το πότε αναμένεται χρονικά να επιδιορθωθεί η βλάβη και να αρχίσει ξανά η υδροδότηση.
Έτσι απροειδοποίητα, για μια ακόμη φορά. Ο πολυλαλίστατος κατά τα άλλα, μέσω των ακόμη και για «ψύλλου πήδημα» ανακοινώσεών του, Δήμος Λευκάδας ούτε μια ανακοινωσούλα. Έτσι για το γαμώτο… Αυτό απαιτούν, μάλλον, τα νέα ήθη για τους στοιχειώδεις κανόνες σεβασμού των καταναλωτών…
(Φωτό αρχείου)