Και νέα σύσκεψη την Τετάρτη στον Άγιο Νικήτα για τις ζημιές από τους σεισμούς
Με σκοπό τη συγκρότηση επιτροπής φορέων του Δυτικού άξονα
Ανακοίνωση – πρόσκληση ΣΕΤΑΝ
Με επιτυχία και καλή συμμετοχή έγινε στις 6/12/15 η προγραμματισμένη σύσκεψη για τη συγκρότηση επιτροπής φορέων του Δυτικού άξονα για να αντιμετωπιστούν τα προβλήματα τους τους σεισμούς. Η συμμετοχή πολιτών ήταν κυρίως απ’ τη περιοχή του Αγίου Νικήτα.
Τέθηκαν όλα τα ζητήματα που αφορούν τη περιοχή του Αγίου Νικήτα αλλά και την ευρύτερη περιοχή και τονίστηκε απ’ όλους τους ομιλητές η ανάγκη των άμεσων κινητοποιήσεων για την επίλυση των προβλημάτων που υπάρχουν.
Η απουσία και άλλων φορέων απ’ το δυτικό άξονα δεν επέτρεψε την άμεση συγκρότησή της συντονιστικής επιτροπής. Έτσι προέκυψε η ανάγκη να επαναληφθεί η σύσκεψη την Τέταρτη 9/12/15 και ώρα 4:30 μμ. επίσης στο κοινοτικό κατάστημα του Αγίου Νικήτα (σχολείο).
Παρακαλούμε την παρουσία των διοικήσεων όλων των φορέων για την όσο πιο αντιπροσωπευτική παρουσία των περιοχών που επλήγησαν στο συντονιστικό όργανο που θα συγκροτηθεί.
Τηλ επικοινωνίας για πληροφορίες επικοινωνία και συμμετοχή: 6976675571
_______________________________
Σχετικά:
Αγ. Νικήτας: Σε κλίμα προβληματισμού και αγανάκτησης η σύσκεψη για τους σεισμούς