Με το «Μουτζούρη» έφτασε απόψε το βράδυ ο Αη Βασίλης στη Νικιάνα
Πρωτοτύπησε, για μια ακόμη φορά φέτος, στο Αϊβασιλιώτικο πάρτι για τα παιδιά που διοργάνωσε το βράδυ της Κυριακής 3 Γενάρη στο CAFE PEPE LE pew ο Πολιτιστικός Σύλλογος Νικιάνας «οι Σκάροι».
Αυτή τη φορά ο Αη Βασίλης έφτασε στο χωριό με τον Μουτζούρη, εξού και λιγάκι καθυστερημένος. Ένας Μουτζούρης με τα όλα του, που ξεφυσούσε πυκνό καπνό από το φουγάρο του και με το χαρακτηριστικό ήχο της σφυρίκτρας του.
Τον Αη Βασίλη υποδέχτηκαν τα παιδιά ψάλλοντας τα κάλαντα κι αυτός με τη σειρά του τους μοίρασε δώρα και φωτογραφήθηκε μαζί τους, ενώ μικροί και μεγάλοι γεύτηκαν τα σπιτικά εδέσματα που είχαν προετοιμάσει γυναίκες του χωριού.
Στη συνέχεια όλα τα παιδιά είχαν τη δυνατότητα να απολαύσουν μια μικρή βόλτα με το τρενάκι.
[Gallery not found] [Gallery not found]