Συμφωνεί με το αίτημα της «ποσόστωσης»…
… στις Πανελλαδικές o σύλλογος γονέων Γυμνασίου και Λυκείου Καρυάς
Και τρίτος σύλλογος γονέων (απ΄ όσους γνωρίζουμε), αυτός του Γυμνασίου και Λυκείου Καρυάς, ζητά ειδική μεταχείριση (μέτρο της «ποσόστωσης») για την εισαγωγή στην τριτοβάθμια εκπαίδευση τη φετινή σχολική χρονιά των μαθητών της Λευκάδας ως σεισμόπληκτων:
«Το Δ.Σ. του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων Γυμνασίου και Λυκείου Καρυάς ανακοινώνει ότι συμφωνεί με όλες τις μέχρι τώρα ενέργειες και δράσεις της ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ ΓΟΝΕΩΝ ΤΕΛΕΙΟΦΟΙΤΩΝ ΛΥΚΕΙΩΝ Ν. ΛΕΥΚΑΔΑΣ και με όλα τα Δ.Σ. Γονέων και Κηδεμόνων Ν. Λευκάδος, και θα συμμετέχει ενεργά προς όφελος όλων των Λευκαδίων μαθητών».
________________________
Σχετικά:
Πορεία Εκπαιδευτικών: Στερείται παιδαγωγικής βάσης το αίτημα της «ποσόστωσης» στις Πανελλαδικές
Ερώτηση Θανάση Καββαδά σε Υπουργό Παιδείας για τις Πανελλήνιες
Ανακοινώσεις του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων Μουσικού Σχολείου Λευκάδας
Σύλλογος Γονέων 2ου Λυκείου: Διεκδίκηση ευνοϊκών ρυθμίσεων για τους μαθητές