Έρχεται και η «Διδέργων» (πρώην ΜΟΜΑ)…
Όπως πληροφορούν οι ΑΝΕΛ Λευκάδας αναμένεται άμεσα να αναλάβει δράση στη Λευκάδα η νέα, μετά τη μετονομασία της σε «ΔΙΔΕΡΓΩΝ» (Διακλαδική διοίκηση Κατασκευής Έργων Ειδικού Σκοπού), ΜΟΜΑ.
Συγκεκριμένα, αναφέρει με ανάρτησή του στο fb (… και χαράς τον που το έχει!) ο συντονιστής των Ανεξάρτητων Ελλήνων στη Λευκάδα κ. Σπύρος Πολίτης:
«Επίκειται, καθώς φαίνεται, η έλευση της ΔΙΔΕΡΓΩΝ (π. ΜΟΜΑ) στη Λευκάδα. Εντός των ημερών ο Πάνος Καμμένος και συνολικά η ηγεσία του υπουργείου Εθνικής Άμυνας, θα εγκρίνει και τυπικά το αίτημα του Δήμου, για την βοήθεια του στρατεύματος, στην αποκατάσταση των ζημιών που προκάλεσε ο σεισμός της 17ης Νοεμβρίου.
Ο κύριος τομέας βοήθειας θα είναι πιθανότατα προσανατολισμένος στην αγροτική οδοποιία.
Ο Πάνος Καμμένος δείχνει έτσι έμπρακτα το ενδιαφέρον του προς τη Λευκάδα, ενώ σας θυμίζουμε ότι με ειδική απόφασή του, Λευκαδιτόπουλα που υπηρετούσαν τη θητεία τους κατά τη περίοδο των σεισμών, μετατέθηκαν σε περιοχές κοντά στη Λευκάδα!»
Προπαγανδα ολο:
1: Με τις ενεργιες του κ.Καμενου μετατεθηκαν κοντα στη λευκαδα οι φανταροι μας!!!
2.Η ΜΟΜΑ,χαχα, κι αν ερθει»καθως φαινεται!!!!»λεει ο κ.Πολιτης.Σκεψου και να μη του..φαινεται.
Καλα ρε παιδια,στη λευκαδα εκπροσωπος ολων σας ειναι ο εκ ΠΑΣΟΚ,ΔΗΚΙ κλπ.. Σπ.Πολιτης??
Ε?? Πειτε το να το νιωσουμε καλα!!
Που πατε ρεεε
Εμαθε κι ο αγωγιατης την Διδεργων???
Κοινωνικη και πολιτικη προοδος!!!!
πραγματικά πόσο καθρέπτης του κόμματος είναι η τοπική εκπροσώπηση των ανελ. Πιο λαϊκιστική και προπαγανδιστική μικροπολιτική πεθαίνεις…..
Και «επίκειται» και «καθώς φαίνεται»
Προσανατολισμένος ο τομέας βοήθειας στην αγροτική οδοποιία. Ολόκληρη ΜΟΜΑ για αγροτικούς δρόμους πλάτους μέχρι 4 μέτρα που τα καταφέρνει και ένα bob cat ή το από και ταπεινό jcb του δήμου. Πιστεύει αλήθεια κανένας ότι η ΜΟΜΑ μπορεί να εκτελέσει μεγάλο και σύγχρονο τεχνικό έργο με απαιτήσεις μελετών?
Συγγνώμη βρε παιδιά γιατί θα τρελαθούμε. Ποιος σοβαρός που ασχολείται με την πολιτική και τα κοινά βγάζει ανακοίνωση για να «θυμίσει ότι μετέθεσε ο αρχηγός του τα Λευκαδιτόπουλα πιο κοντά στη θητεία τους»? και επαίρεται γι αυτο. Τι ψίχουλα σανού ταϊζεται ο κόσμος από το facebook. Κύριε admin αξία κακώς του δίνετε με τη δημοσίευση. Η μαλλον καλύτερα για να ευθυμούμε αλλά έπρεπε να το διακωμωδείτε περισσότερο!!!!
Η αφαίρεση του πραγματικού, συνιστά την μεταφυσική. Αυτοκινητόδρομοι στηριγμένοι και κρεμασμένοι σε σαθρό έδαφος -αμμόκαμπο-είναι μεταφυσικό φαινόμενο για τα ανθρώπινα.
Το μεταφυσικό εκλαμβανόμενο, ως πραγματικό – καθημερινό- συνιστά ύβριν,η οποία δεν αποπλένεται ούτε τα τυρκουάζ νερά των θαλασσών και παραλιών .
Το μόνο που βλέπω να “έρχεται» δεν είναι η ΔΙΔΕΡΓΩΝ αλλά ο ΑΡΜΑΓΕΔΩΝ…