Ursus C-335: Made in … Sozialismus
Ένα παλιό τρακτέρ Ursus C-335, πολωνικής κατασκευής. Made in … Sozialismus, κι ας είναι αρκετοί αυτοί -πληθαίνουν ίσως όσο περνούν τα χρόνια και ξεχνιέται η ιστορία- που δεν θέλουν να τον παραδεχτούν!
Το συγκεκριμένο μοντέλο, που ξεκίνησε να κατασκευάζεται το 1966 στο ομώνυμο εργοστάσιο της Βαρσοβίας (υπάρχει ακόμη ως ΑΕ), εξάγονταν σε πολλές χώρες.
![]() |
![]() |
Δουλεύει ακούραστα μέχρι σήμερα, όπως μας διαβεβαίωσε ο συντοπίτης μας ιδιοκτήτης του. Με κάποιες κατά διαστήματα πατέντες, λόγω έλλειψης ανταλλακτικών. Αρκούδα σκέτη, όπως σημαίνει και το όνομά του στα Λατινικά…
[Gallery not found].