Κι ένα παλιό τρακτέρ Massey Ferguson
Κι ένα παλιό τρακτέρ Massey Ferguson. Συγκρίνοντάς το με διάφορες φωτογραφίες στο διαδίκτυο δείχνει να είναι το μοντέλο FE 35 (ή MF 35) που κατασκευάστηκε τα χρόνια 1956-1964
Η εταιρεία, που έχει έδρα το Ντάλουθ των ΗΠΑ, ιδρύθηκε στη σημερινή της μορφή το 1958, όταν συγχωνεύτηκαν οι εταιρείες Ferguson Company και Massey Harris.
Την ίδια χρονιά χρησιμοποιήθηκε και το νέο λογότυπο της εταιρείας με τα τρία τρίγωνα και άλλαξε επίσης το χρώμα των τρακτέρ σε κόκκινο και ασημί.
[Gallery not found].