Παρουσίαση του βιβλίου «Το χωριό της Μαρμελάδας» του Γιώργου Κτενά
Το βιβλίο «Το χωριό της Μαρμελάδας» (Ταξιδευτής, 2015, ISBN 978-960-579-047-9) του Γιώργου Κτενά θα παρουσιαστεί την
ΤΕΤΑΡΤΗ 13 ΓΕΝΑΡΗ 2016 – ΩΡΑ 19:00 στο BOSCHETO CAFE στην πόλη της Λευκάδας |
Για το βιβλίο θα μιλήσουν οι:
Γεώργιος Ράπτης, Ιατρός
Φίλιππος Κούρτης, καθηγητής
Γεώργιος Κτενάς, συγγραφέας
Τη συζήτηση θα συντονίσει ο Κοσμάς Κίτσος.
* Ο Γιώργος Κτενάς γεννήθηκε τον Οκτώβρη του 1985 στην Αθήνα. Έχει κάνει σπουδές πάνω στον Ευρωπαϊκό Πολιτισμό και τη Δημοσιογραφία. Εργάζεται σαν δημοσιογράφος από το 2007 και κείμενά του έχουν δημοσιευτεί, μεταξύ άλλων, στις εφημερίδες «Αυγή», «Δρόμος», «Εποχή», στο περιοδικό «Βαβυλωνία» και στις ιστοσελίδες «protagon», «rproject», «othersidefootball»,«sportdog» και «gazzetta».
Έχει εκδώσει δύο βιβλία λογοτεχνικού περιεχομένου. Έχει ασχοληθεί με τη συγγραφή θεατρικού έργου και έχει γράψει τα κείμενα για την παράσταση του Θεάτρου Σκιών Ο Καραγκιόζης δημοσιογράφος. Από τις εκδόσεις Ταξιδευτής κυκλοφορεί το παραμύθι πολιτικής θεωρίας: Το χωριό της Μαρμελάδας (2015)