Αποκλεισμός για τρίτη μέρα σήμερα του κόμβου Αγίου Νικολάου Βόνιτσας
Σε συμβολικό αποκλεισμό του δρόμου στον κόμβο του Αγίου Νικολάου Βόνιτσας προχώρησαν σήμερα στις 12:00 το μεσημέρι, για τρίτη συνεχόμενη μέρα, οι αγρότες του δήμου Ακτίου – Βόνιτσας. Στο πλευρό των αγροτών βρέθηκε και πάλι ο βουλευτής του ΚΚΕ Νίκος Μωραΐτης.
Διακόπηκε η κυκλοφορία προς όλες τις κατευθύνσεις ενώ στο λεωφορείο του ΚΤΕΛ Λευκάδας που εκτελούσε το πρωινό δρομολόγιο από την Αθήνα οι επιβάτες πέρασαν πεζή το μπλόκο και επιβιβάστηκαν σε άλλο λεωφορείο που έφτασε από τη Λευκάδα στην πλατεία του Αγίου Νικολάου.
Το αγωνιστικό ραντεβού ανανεώθηκε για αύριο στις 11:00 το πρωί, όπου αναμένεται επίσης αντιπρόσωποι της Συντονιστικής Επιτροπής των αγροτών να πάρουν μέρος στην Πανελλαδική Συντονιστική Επιτροπή των Μπλόκων στο Πολιτιστικό Κέντρο Νίκαιας, για την οργάνωση και τον πανελλαδικό συντονισμό του αγώνα.
Όπως όλα δείχνουν από την Τετάρτη 27 Γενάρη οι αγρότες θα προχωρήσουν σε κλιμάκωση του αγώνα τους.
[Gallery not found]