Από την σημερινή απεργιακή συγκέντρωση στον Αη Μηνά
Έγινε σήμερα, στην πλατεία του Αη Μηνά στην πόλη της Λευκάδας, η απεργιακή συγκέντρωση που διοργάνωσε το Πανεργατικό Αγωνιστικό Μέτωπο (ΠΑΜΕ) και το Εργατικό Κέντρο Λευκάδας-Βόνιτσας.
Στη συγκέντρωση παρέστησαν και χαιρέτησαν εκπρόσωποι Σωματείων. Η κεντρική ομιλία έγινε από τον Νίκο Σταματέλο πρόεδρο του Εργατικού Κέντρου.
Μετά το πέρας των ομιλιών ακολούθησε πορεία στον κεντρικό πεζόδρομο της πόλης (παζάρι), η οποία κατέληξε στην κεντρική πλατεία, όπου και ανανεώθηκε το ραντεβού για τις επόμενες κινητοποιήσεις ενάντια στη χιονοστιβάδα των αντιλαϊκών μέτρων που έχουν εξαγγελθεί από την κυβέρνηση.
Να ευχαριστήσω τέλος τον φίλο «Νικήτα» για την παραχώρηση των φωτογραφιών… μιας και η δική μας φωτογραφική μηχανή απέργησε κι αυτή λόγω βλάβης.