Τα αποτελέματα της «Μικρής Δημοσκόπησης»
Είχαμε βάλει πριν κάμποσο καιρό, μετά την μετακόμιση του ιστολογίου, στη διπλανή ρουμπρίκα μια «Μικρή Δημοσκόπηση» με το ερώτημα: «Πως βρίσκετε τι νέα εμφάνιση του ιστολογίου».
Ο καθένας μπορούσε να ψηφίσει με την ίδια IP-Διεύθυνση για ευνόητους λόγους… μόνο μια φορά. Διαφορετικά δεν θα είχε και νόημα. Σήμερα παρουσιάζουμε τα αποτελέσματά της.
Τώρα, εδώ που τα λέμε, εμένα προσωπικά δεν μου καλάρεσε η νέα εμφάνιση, ιδιαίτερα ως προς τα χρώματα – γραφείο κηδειών την έκανες μου είπε χαρακτηριστικά κάποιος-, παρότι η αντίθεση στο φόντο μπορεί να είναι και λειτουργική. Η γνώμη όμως της πλειοψηφίας των αναγνωστών ήταν όλως διαφορετική: Σε σύνολο 113 ψηφισάντων οι 82 -ποσοστό 73% περίπου- ήταν της άποψης ότι η νέα εμφάνιση είναι: «Πολύ καλή» έως «Καλή».
Οπότε την αφήνουμε ως έχει, λαμβανομένου υπόψη και του γεγονότος ότι την συνήθισα εν τω μεταξύ με τον καιρό κι εγώ… Μόνο σε κάποιες μικροδιορθώσεις θα προβούμε σταδιακά στο μέλλον.