Συνεχίζουν και οι αγρότες στο μπλόκο του Αγίου Νικολάου Βόνιτσας
Κλειστός αύριο από τις 12:00 το μεσημέρι μέχρι τις 02:00 ο δρόμος
Την κλιμάκωση και συνέχιση του αγώνα διαμηνύει η Συντονιστική Επιτροπή του Μπλόκου στον Άγιο Νικόλαο Βόνιτσας που προαναγγέλλει επίσης κλείσιμο του δρόμου από τις 12:00 το μεσημέρι μέχρι τις 02:00 το απόγευμα:
«Ο αγώνας συνεχίζεται για 24η μέρα στο μπλόκο του Αγίου Νικολάου.
Η συγκέντρωση που έγινε την περασμένη Παρασκευή στην Αθήνα ήταν πρωτοφανής, η αλληλεγγύη που επιδείχτηκε στους αγρότες από τους εργαζόμενους, το λαό της πρωτεύουσας ήταν τεράστια.
Δεν κάνουμε βήμα πίσω από τα αιτήματα επιβίωσής μας. Θα συνεχίσουμε και θα κλιμακώσουμε τον αγώνα μας. Δεν πρόκειται να αποδεχτούμε το νόμο-λαιμητόμο.
Την Τρίτη 16/2 θα κλείσουμε το δρόμο στο διάστημα 12:00 με 14:00».