Θόδωρε καλησπέρα..δεν υπάρχει άρθρο μόνο φωτο..αν έχω καταλάβει το παλαιό κτίσμα ,το πετρόκτιστο σπίτι δομημενο σε βραχώδες έδαφος κι ας είναι δίπλα στην θάλασσα..διατηρείται θαυμάσια…τα άλλα δύο μοντέρνα δείγματα..τα προτείνεις για τις σεισμόπληκτες περιοχές μας..δεν είναι άσχημη ιδέα αλλά δεν την βρίσκω συμβατή με το περιβάλλον…προτιμώ τα πετρόκτιστα..όχι δυόροφα..μονον αν εκμεταλλευτούν την κλίση του εδάφους,,με ενιαίους τοίχους..εσωτερικά ποντελαρισμένουςμε ξύλο..η κοιλοδοκούς…κάτω οι κύριοι χώροι και στην ανύψωση,,πατάρι .. τα υπνοδωμάτια….ξύλινη κατασκευή…γη …βράχος και σπίτι γερά δεμένα με το επικλινές έδαφος…..και φυσικά γεωλογική μελέτη,,για σταθερό έδαφος..κι όχι έδαφος με ροπή προς κατολίσθηση…αυτά..αν έχεις κείμενο δημοσίευσέ το,,,καλό βράδυ…φιλάκια
ΘΌΔΩΡΕ ΠΑΡΌΛΟ ΠΟΥ ΤΑ ΣΧΌΛΙΑ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΚΑΙΡΑ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΠΕΙΡΑΞΕΙ ΤΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ!!!!
Θόδωρε καλησπέρα..δεν υπάρχει άρθρο μόνο φωτο..αν έχω καταλάβει το παλαιό κτίσμα ,το πετρόκτιστο σπίτι δομημενο σε βραχώδες έδαφος κι ας είναι δίπλα στην θάλασσα..διατηρείται θαυμάσια…τα άλλα δύο μοντέρνα δείγματα..τα προτείνεις για τις σεισμόπληκτες περιοχές μας..δεν είναι άσχημη ιδέα αλλά δεν την βρίσκω συμβατή με το περιβάλλον…προτιμώ τα πετρόκτιστα..όχι δυόροφα..μονον αν εκμεταλλευτούν την κλίση του εδάφους,,με ενιαίους τοίχους..εσωτερικά ποντελαρισμένουςμε ξύλο..η κοιλοδοκούς…κάτω οι κύριοι χώροι και στην ανύψωση,,πατάρι .. τα υπνοδωμάτια….ξύλινη κατασκευή…γη …βράχος και σπίτι γερά δεμένα με το επικλινές έδαφος…..και φυσικά γεωλογική μελέτη,,για σταθερό έδαφος..κι όχι έδαφος με ροπή προς κατολίσθηση…αυτά..αν έχεις κείμενο δημοσίευσέ το,,,καλό βράδυ…φιλάκια