Ολοκληρώθηκαν οι αρχαιρεσίες στο Συνδικάτο Οικοδόμων Λευκάδας-Βόνιτσας
Ολοκληρώθηκαν το βράδυ της Πέμπτης 18 Φλεβάρη οι αρχαιρεσίες του Συνδικάτου Οικοδόμων Λευκάδας-Βόνιτσας, που πραγματοποιήθηκαν από τις 16 έως τις 18 Φλεβάρη.
Στις εκλογές ψήφισαν 165 οικοδόμοι και τα έγκυρα ψηφοδέλτια ήταν 162.
Η «Ταξική Ενότητα», η παράταξη που στηρίζει το ΠΑΜΕ, πήρε για το Διοικητικό Συμβούλιο 119 ψήφους (ποσοστό 73,5%) και εξέλεξε 7 από τα 9 μέλη της Διοίκησης. Το «Ενωτικό Μέτωπο Οικοδόμων» πήρε 43 ψήφους (26,5%) και εξέλεξε 2 μέλη στο νέο διοικητικό συμβούλιο.
Για τους αντιπροσώπους στο Εργατικό Κέντρο Λευκάδας και την Ομοσπονδία Οικοδόμων, η «Ταξική Ενότητα» εξέλεξε 6 και 2 αντιπροσώπους αντίστοιχα, ενώ το «Ενωτικό Μέτωπο Οικοδόμων» εξέλεξε 2 αντιπροσώπους στο Εργατικό Κέντρο Λευκάδας και κανέναν στην Ομοσπονδία.