Βλάβη στο δίκτυο ύδρευσης – Ανακοίνωση για διακοπή νερού
Οι βλάβες στο δίκτυο ύδρευσης και οι διακοπές νερού δεν αποτελούν σίγουρα είδηση, αφού έχουν γίνει πια καθημερινότητα. Αιτία το πεπαλαιωμένο και διάτρητο δίκτυο. Και κάθε φορά μπαλώματα επί μπαλωμάτων…
Αυτή τη φορά η βλάβη ήταν σε κεντρικό σημείο της πόλης της Λευκάδας, στον Αη Μηνά, στην αρχή της οδού Ι. Καραβέλα. Αιτία, όπως όλα δείχνουν, ένας ξύλινος τάκος που είχε ξεχαστεί ή είχε χρησιμοποιηθεί στο παρελθόν για κάποιο σκοπό, κάτω από το σωλήνα του αγωγού νερού, με αποτέλεσμα να στραβώσει και να σπάσει στο σημείο αυτό ο αγωγός.
Υπήρξε και σχετική ενημέρωση από την Υπηρεσία Ύδρευσης του Δήμου που εργαζόταν ακόμη μέχρι λίγη ώρα πυρετικά, υπό την εποπτεία του αρμόδιου Αντιδημάρχου κ. Σέρβου, για την αποκατάσταση της βλάβης:
«Ο Δήμος Λευκάδας και η Υπηρεσία Ύδρευσης ανακοινώνουν ότι λόγω βλάβης στο δίκτυο ύδρευσης θα πραγματοποιηθεί διακοπή νερού στην πόλη της Λευκάδας από ώρα 10:15 π.μ. και για τις επόμενες ώρες. Τα συνεργεία του Δήμου εργάζονται ήδη για την ταχύτερη αποκατάσταση του προβλήματος.
Λυπούμαστε για την ταλαιπωρία».
[Gallery not found]