Την Κυριακή ο μεγάλος τελικός Τηλυκράτη-Πανλευκάδιου
Για την ανάδειξη του Πρωταθλητή της Α΄ ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας
Ο τελικός Πρωταθλήματος της Α΄ Κατηγορίας της ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας μεταξύ των ομάδων του Τηλυκράτη Λευκάδας, που θα είναι γηπεδούχος αφού τερμάτισε πρώτος στην κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος, και του Πανλευκάδιου που προκρίθηκε στον τελικό των play-off, θα διεξαχθεί την
ΚΥΡΙΑΚΗ 24 ΑΠΡΙΛΗ 2016 και ΩΡΑ 16:30 στο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΛΕΥΚΑΔΑΣ «ΠΛΑΤΩΝΑΣ ΓΡΗΓΟΡΗΣ» |
Σύμφωνα με τον κανονισμό πρωταθλητής για την ποδοσφαιρική περίοδο 2015-16 θα ανακηρυχτεί από αυτό τον αγώνα, ο μεν πρώτος στη βαθμολογία του πρωταθλήματος, ο Τηλυκράτης δηλαδή, με νίκη και ισοπαλία ενώ ο Πανλευκάδιος μόνο με νίκη.