O συγγραφέας Ευγένιος Τριβιζάς στα Ιωάννινα
Προσκεκλημένος του Διεπιστημονικού Κέντρου Ηπείρου
Το ΔΙΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ ΗΠΕΙΡΟΥ ενημερώνει ότι ο Ευγένιος Τριβιζάς, αγαπημένος συγγραφέας μικρών και μεγάλων, έχει ξεκινήσει ήδη από το Νησί των Πυροτεχνημάτων με το αερόστατό του και ένα αόρατο πράσινο καγκουρό και κατευθύνεται στην πόλη των Ιωαννίνων.
Σάββατο, 18 Ιουνίου 2016 και ώρα 11:00 π.μ. (προσέλευση 10:30 π.μ.) Πνευματικό Κέντρο Δήμου Ιωαννιτών |
Ευελπιστούμε ότι αν δεν συγκρουστεί με κανένα ιπτάμενο κρουασάν, αν δεν πέσει στον Ωκεανό των Εφτά Παφλασμών και αν δεν τον αιχμαλωτίσουν πρασινογένηδες πειρατές, θα βρίσκεται σε λίγο σίγουρα κοντά μας για να μας συναρπάσει με τη φαντασία του και να μας ταξιδέψει στους μαγικούς του κόσμους.
Ελεύθερη η είσοδος
Μη χάσετε τη σπάνια ευκαιρία να θαυμάσετε ένα αυθεντικό πούπουλο από το μαξιλάρι της πεντάμορφης πριγκιποπούλας, να χορέψετε με ένα αόρατο πράσινο καγκουρό και να αποκτήσετε έναν ηλιόσπορο που, όταν τον φυτεύεις, φυτρώνει ένας ήλιος!
Η εκδήλωση διοργανώνεται με την ευγενική υποστήριξη και συνεργασία των καταστημάτων Πρόκος.
Βιογραφικό και κριτικές για τον Ευγένιο Τριβιζά |