Περιμένοντας…
Φωτογραφίες του Μπάμπη Λάζαρη με την επισήμανση:
«ΠΕΡΙΜΕΝΟΝΤΑΣ…
Η εικόνα γνωστή και επαναλαμβανόμενη σε όλες τις επαρχιακές πόλεις και χωριά. Ο γερο-πατέρας μόνος με συντροφιά μια ξένη που τον φροντίζει. Τα παιδιά είναι μακρυά, έχουν την οικογένεια και τις δουλειές τους στην πρωτεύουσα.Δεν είναι καιρός που πέρασε ένα εγκεφαλικό και του αγόρασαν καροτσάκι.
Σήμερα με τον ήλιο βγήκε στο λιμάνι να ξαποστάσει και να δει τη θάλασσα. Βαρέθηκε καθισμένος και σηκώθηκε να κάνει μερικά βήματα, ακουμπώντας στο μπαστουνάκι του, και… περιμένοντας τι άλλο! …