Για την καταβολή της δεύτερης δόσης του Επιδόματος Κοινωνικής Αλληλεγγύης στους δικαιούχους του ΟΓΑ
Όπως ανακοινώθηκε από τη Διοίκηση του ΟΓΑ (Οργανισμός Γεωργικών Ασφαλίσεων) για να καταβληθεί η β” δόση των 150 ευρώ του Επιδόματος Κοινωνικής Αλληλεγγύης -η πρώτη δόση καταβλήθηκε με τη σύνταξη του μηνός Ιανουαρίου- θα πρέπει οι ενδιαφερόμενοι να γνωστοποιήσουν στον ΟΓΑ, το αργότερο μέχρι 31-3-2010, τον Αριθμό Φορολογικού τους Μητρώου (Α.Φ.Μ.).
Για το σκοπό αυτό θα πρέπει να απευθυνθούν στο ΚΕΠ (Κέντρο Εξυπηρέτησης Πολιτών) του τόπου κατοικίας τους, προσκομίζοντας επίσημο έγγραφο από το οποίο να προκύπτει ο ΑΦΜ τους π.χ. εκκαθαριστικό σημείωμα φόρου εισοδήματος, λογαριασμός ΟΤΕ κ.τ.λ. Θα απαιτηθεί επίσης ο δεκαψήφιος Α.Μ. ΟΓΑ.
Εναλλακτικά τα απαιτούμενα στοιχεία μπορούν να καταχωρηθούν στην ηλεκτρονική διεύθυνση www.oga.gr, επιλογή «Δηλώστε τον Α.Φ.Μ. σας» – η επιλογή βρίσκεται στην αριστερά μεριά της σελίδας μετά τις συνήθεις επιλογές.