Σε συγκέντρωση αλληλεγγύης στους αγότες στον κόμβο Αγίου Δημητρίου καλεί το ΕΚ Άρτας
Σε συγκέντρωση αλληλεγγύης στους αγωνιζόμενους αγρότες στον κόμβο Αγίου Δημητρίου στην Κυράτσα καλεί την Τετάρτη 1 Φλεβάρη, στις 7.00 μ.μ., το Εργατικό Κέντρο Άρτας.
Σχετική ανακοίνωση αναφέρει:
«Το Εργατικό Κέντρο Άρτας στα πλαίσια της αλληλεγγύης προς τους αγρότες που βγήκαν στα μπλόκα καλεί τους εργαζόμενους, ανέργους, τα σωματεία ιδιωτικού και δημόσιου τομέα στην συγκέντρωση την Τετάρτη 1 Φεβρουάριου στις 7 το απόγευμα στον κόμβο στην Κυράτσα για να ενισχύσουμε τον κοινό αγώνα με τη φτωχομεσαία αγροτιά γιατί η πολιτική που ξεκληρίζει τους αγρότες είναι αυτή που καταδικάζει τους εργάτες στην ανεργία, στη φτώχεια και την εξαθλίωση. Επομένως, η συμμαχία της εργατικής τάξης με την αγροτιά, ο αγώνας, ο κοινός είναι η κατεύθυνση που μπορεί να δώσει λύση στα μεγάλα προβλήματα της εργατικής τάξης και της αγροτιάς».