Γενική Συνέλευση και κοπή βασιλόπιτας στο Σωματείο Φίλων Μονής Φανερωμένης
Σε τακτική Γενική συνέλευση και κοπή της βασιλόπιτας στη συνέχεια καλεί την Κυριακή 29 Ιανουαρίου 2017 και ώρα 5:30 μ.μ. στην αίθουσα του Πνευματικού Κέντρου του Δήμου Λευκάδος το Σωματείο Φίλων Μονής Φανερωμένης.
Η ανακοίνωση του σωματείου έχει ως εξής:
«Ο πρόεδρος τού Σωματείου μας, βάσει τών προβλεπομένων στο καταστατικό, συγκαλεί ετήσια Τακτική Γενική Συνέλευσή την Κυριακή 29 Ιανουαρίου 2017 και ώρα 5:30 μ.μ. στην αίθουσα τού Πνευματικού Κέντρου Δήμου Λευκάδος (οδός Σικελιανού και Σβορώνου) με θέματα:
- Έγκριση των πεπραγμένων τού παρελθόντος έτους,
- Έγκριση τού ισολογισμού της παρελθούσης οικονομικής χρήσεως,
- Έγκριση τού προϋπολογισμού τού τρέχοντος οικονομικού έτους,
- Συζήτηση επί όλων των θεμάτων που αφορούν το Σωματείο,
και προσκαλεί όλα τα μέλη να συμμετάσχουν σε αυτήν.
Η Γενική συνέλευση θα βρίσκεται σε απαρτία αν και εφόσον συμμετέχει τουλάχιστον το 1/3 των ταμειακώς τακτοποιημένων μελών τού Σωματείου. Σε περίπτωση μη απαρτίας, η Γενική Τακτική Συνέλευση προσδιορίζεται την ίδια ημέρα και στον ίδιο χώρο στις 6:30 μ.μ.
Τα μέλη μπορούν να τακτοποιήσουν την ετήσια συνδρομή των 5 € στον ίδιο χώρο από τις 5 μ.μ.
Μετά το πέρας τής Συνελεύσεως θα επακολουθήσει η κοπή τής βασιλόπιτας.»