Συλλήψεις για κατοχή μικροποσοτήτων κάνναβης
Έξι άτομα συνελήφθησαν κατά την διάρκεια αστυνομικών ελέγχων για κατοχή ναρκωτικών ουσιών τα τελευταία 24ωρα, σε πέντε διαφορετικές περιπτώσεις, στην Κεφαλονιά, τη Λευκάδα και τη Ζάκυνθο, σύμφωνα με ανακοίνωση της Αστυνομικής Διεύθυνσης των Ιονίων Νήσων.
Στη Λευκάδα συνελήφθησαν το απόγευμα του Σαββάτου 10 Ιούνη, σε δύο διαφορετικές περιπτώσεις, δύο άτομα ηλικίας 29 και 25 χρονών στην κατοχή των οποίων βρέθηκαν μικροποσότητες ακατέργαστης κάνναβης.
Οι συλληφθέντες οδηγήθηκαν στον Εισαγγελέα Πλημμελειοδικών Λευκάδας.