Έγινε η βιβλιοπαρουσίαση της Τομεακής Επιτροπής Πρέβεζας του ΚΚΕ για τον Οκτώβρη 1917
Παρουσίαση των εκδόσεων της «Σύγχρονης Εποχής» «Από τη μαχητική πείρα των μπολσεβίκων» (Β. Ι. Λένιν) και «Οκτώβρης 1917. Η πορεία των μπολσεβίκων προς τη νίκη», πραγματοποιήθηκε τη Δευτέρα 3 Ιούλη στην Πρέβεζα από την Τομεακή Επιτροπή Πρέβεζας του ΚΚΕ και το Τομεακό Συμβούλιο Πρέβεζας της ΚΝΕ.
Η παρουσίαση έγινε στην πλατεία Δικαστηρίων και ομιλήτρια ήταν η Κατερίνα Μιχαλιού, μέλος της Επιτροπής Περιοχής Ηπείρου – Κέρκυρας – Λευκάδας του ΚΚΕ.
Στο χώρο λειτούργησε βιβλιοπωλείο της «Σύγχρονης Εποχής».