Αξίζει μια βόλτα στην ορεινή Λευκάδα την εποχή αυτή…
Καιρό είχαμε ν” ανέβουμε με την άνεσή μας μέχρι πάνω. Στον ορεινό οικισμό Κολυβάτα της πρώην κοινότητας Αλεξάνδρου. Μια ζωγραφιά είναι την εποχή αυτή όλη η πλάση. Ανθοφορία παντού… Οι πολλές βροχές που έπεσαν φέτος και η υψηλή για την εποχή αυτή θερμοκρασία έχουν κάνει την φύση να οργιάζει. Με τις κουτσουπιές -καλά που βρέθηκαν τόσες πολλές!- να καλύπτουν με τα βαθύ ροζ άνθη τους το τοπίο…
Παραθέτουμε κάποιες χθεσινές φωτογραφίες -η φωτογραφική μηχανή δεν είναι και η καλύτερη- με την παρότρυνση να κάνετε μια βόλτα στην πανέμορφη ορεινή Λευκάδα. Αξίζει τον κόπο…