Απελευθέρωση άγριων και υδρόβιων πουλιών από το Σωματείο Ζωόφιλων Λευκάδας και το ΕΚΠΑΖ
Το Σωματείο Ζωόφιλων Λευκάδος σας προσκαλεί να μην χάσετε την μοναδική ευκαιρία να παρακολουθήσετε από κοντά την απελευθέρωση άγριων και υδρόβιων πουλιών του τόπου μας στο φυσικό τους περιβάλλον.
Μετά από την πολύμηνη παραμονή και περίθαλψη τους στο Κέντρο Προστασίας Άγριων Ζώων (Ε.Κ.Π.Α.Ζ) στην Αίγινα έφτασε επιτέλους η στιγμή που τόσο καιρό περίμεναν. Να αφεθούν ελεύθερα!
Είναι η πρώτη φορά που ένα τέτοιο γεγονός λαμβάνει χώρα στην Λευκάδα και είναι πραγματικά μια μοναδική εμπειρία.
Η απελευθέρωση θα γίνει στης 18 Απριλίου ώρα 17:00 στο ΚΑΣΤΡΟ του ΓΡΙΒΑ στην είσοδο της Λευκάδας (διασταύρωση για Πλαγιά-Περατιά) από το Ε.Κ.Π.Α.Ζ και το Σωματείο μας.
Σας περιμένουμε.