«Και η ζωή συνεχίζεται;;;…»
«ΚΑΙ Η ΖΩΗ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ;;;
… αμέσως μετά την ΤΡΑΓΩΔΙΑ ανοίγεις το ραδιόφωνο και οι περισσότεροι σταθμοί έχουν σκυλοτράγουδα, διαφημίζουν γιορτές και πανηγύρια με ψητά και χορούς!
Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΑΔΥΣΩΠΗΤΗ!
Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ Α Σ Υ Μ Μ Ε Ρ Ι Σ Τ Η!
Και όμως η ζωή Δ Ε Ν Σ Υ Ν Ε Χ Ι Ζ Ε Τ Α Ι για πολλές χαμένες, ξεκληρισμένες οικογένειες … και μετά από μερικές μέρες οι περισσότεροι θα σφυρίζουμε αδιάφορα!
ΠΟΣΟ ΣΚΛΗΡΗ ΕΙΝΑΙ Η ΖΩΗ!!!!!!»
(Από το fb του Μπάμπη Λάζαρη – κοινοποιήθηκε στην ομάδα «Λευκαδίτικα Νέα» που διατηρεί η σελίδα μας στο fb).