Τσάμπιονς Λιγκ: Όρθιος ο ΠΑΟΚ στη Λισσαβόνα | Λευκαδίτικα Νέα - Lefkada News
Published On: Τε, Αυγ 22nd, 2018

Τσάμπιονς Λιγκ: Όρθιος ο ΠΑΟΚ στη Λισσαβόνα

paokΠηγή: Eurokinissi

Με ισοπαλία 1-1 έφυγε ο ΠΑΟΚ από το «Ντα Λουζ», απέναντι στη Μπενφίκα παραμένοντας αήττητος για πέμπτο στη σειρά αγώνα στο φετινό Τσάμπιονς Λιγκ και κρατά την τύχη στα χέρια του για την πρόκριση στους ομίλους.

Το σκορ άνοιξε από τα 11 μέτρα ο Πίτσι στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου, σε αμφισβητούμενο πέναλτι που καταλόγισε ο Μάζιτς για μαρκάρισμα του Μαουρίτσιο στον Ζέντσον.

Ο ΠΑΟΚ πέτυχε την ισοφάριση στο 76΄ με γκολ του Ουάρντα.

Η ρεβάνς θα διεξαχθεί την ερχόμενη Τετάρτη (29 Αυγούστου) στην Τούμπα, με τον ΠΑΟΚ να έχει μοναδική ευκαιρία για να βρεθεί για πρώτη φορά στη φάση των γκρουπ.