«Γιορτή Κρασιού και Τρύγου» το Σάββατο 1 Σεπτέμβρη στην Απόλπαινα
Ο Πολιτιστικός Σύλλογος Απόλπαινας διοργανώνει το Σάββατο 1 Σεπτέμβρη 2018, στις 8.30 το βράδυ, στο Σχολείο της Απόλπαινας, την καθιερωμένη «Γιορτή Κρασιού και Τρύγου».
Συντροφιά στους καλεσμένους θα κρατήσουν οι μουσικοί: Χρύσα Δευτεραίου (τραγούδι), Διονύσης Σκλαβενίτης (μπουζούκι, τραγούδι), Σπύρος Βάσσης (κιθάρα), Κώστας Κόγκας (κρουστά), Δημήτρης Αηδόνης (κλαρίνο) και Τόλης Χρήστου (δημοτικό τραγούδι), ενώ θα εμφανιστεί το συγκρότημα του Πολιτιστικού Συλλόγου Τσουκαλάδων.