Νίκες για τις τοπικές ποδοσφαιρικές ομάδες της Δ’ Εθνικής – Σίγουρη πια η παραμονή του Οδυσσέα Νυδριού στην κατηγορία | Λευκαδίτικα Νέα - Lefkada News
Published On: Δε, Μάι 10th, 2010

Με σκορ 1-2 κέρδισε χτες το απόγευμα εκτός έδρας ο Τηλυκράτης την ομάδα του Σκουφά Κομποτίου στα πλαίσια της 33ης αγωνιστικής του 5ου Ομίλου του Περιφερειακού Πρωταθλήματος.

Τα γκολ για την ομάδα της Λευκάδας σημείωσε ο Κτενάς στο 72′ και στο 77′ λεπτό του αγώνα.

Μετά τη νίκη αυτή ο Τηλυκράτης περνά με 62 βαθμούς στη δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα και φαίνεται να βρίσκεται κοντά στην εκπλήρωση του στόχου του… μια μόλις αγωνιστική πριν τη λήξη του πρωταθλήματος, που ήταν, όπως εξελίχτηκε το πρωτάθλημα, η κατάκτηση της δεύτερης θέσης στον όμιλο. Η διαφορά από τον πρωτοπόρο Ναυπακτιακό Αστέρα είναι 14 βαθμοί.

Εύκολη νίκη με σκορ 3-0 σημείωσε και ο Οδυσσέας στο Δημοτικό Στάδιο Νυδριού όπου βρέθηκε αντιμέτωπος με τον ουραγό του ομίλου, την ομάδα της Λευκίμμης. Με τη νίκη αυτή η ομάδα του Νυδριού σφράγισε πλέον την παραμονή της στην κατηγορία.

Τα γκολ για τον Οδυσσέα σημείωσαν οι: Κοσμάς στο 24′, Σαβ. Γαζής στο 41′ και 62′ λεπτό του αγώνα.