Εορτασμός της επετείου της 28ης Οκτωβρίου στο Νυδρί
Πραγματοποιήθηκε σήμερα το μεσημέρι κατά μήκος του κεντρικού δρόμου του Νυδριού η καθιερωμένη μαθητική παρέλαση για την επέτειο της 28ης Οκτωβρίου 1940.
Της παρέλασης προηγήθηκε δοξολογία στον ενοριακό ναό Κοιμήσεως της Θεοτόκου, η εκφώνηση του πανηγυρικού της ημέρας από την εκπαιδευτικό της δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης κα Θεοδώρα Γαζή, η επιμνημόσυνη δέηση καθώς και η κατάθεση στεφάνων στο Ηρώο στην παραλία.
Άλμπουμ με 80 φωτογραφίες
(Για να το δείτε σε ξεχωριστό παράθυρο κάντε κλικ στον τίτλο του άλμπουμ με τα άσπρα γράμματα)