Κοπή πίτας και εγκαίνια αίθουσας στον Σύλλογο Απανταχού Ευγηριωτών
Ο Σύλλογος Απανταχού Ευγηριωτών Λευκάδας «Η ΑΡΕΤΟΥΣΑ» προσκαλεί στην κοπή της παραδοσιακής Λευκαδίτικης Λαδόπιτας (Αγιοβασιλόπιτας) που θα γίνει την Κυριακή 17 Φεβρουαρίου 2019 και ώρα 18.00 στο Δημοτικό κτίριο του Δήμου Ελληνικού-Αργυρούπολης (Λ. Αργυροπόλεως 94-96).
Την πίτα θα ευλογήσει ο Μητροπολίτης Λευκάδας κ. Θεόφιλος, ενώ την ίδια ώρα θα γίνουν και τα εγκαίνια του χώρου που παραχωρήθηκαν από τον Δήμο Ελληνικού-Αργυρούπολης στον σύλλογο.