Την πρωτοχρονιάτικη πίτα της έκοψε η «Νέα Χορωδία Λευκάδας»
Την πρωτοχρονιάτικη πίτα της έκοψε το απόγευμα του Σαββάτου 26 Ιανουαρίου 2019 στο Φουαγιέ του Ανοιχτού Θεάτρου Λευκάδας ο Μουσικοχορευτικός Όμιλος «Νέα Χορωδία Λευκάδας».
Την πίτα ευλόγησε ο Μητροπολίτης Λευκάδας κ. Θεόφιλος συνεπικουρούμενος από τον Αρχιμανδρίτη της Μονής Φανερωμένης Νικηφόρο και κληρικούς της τοπικής εκκλησίας.
Στην εκδήλωση παρέστησαν μεταξύ άλλων, απευθύνοντας και σύντομους χαιρετισμούς, ο βουλευτής Λευκάδας, κ. Αθανάσιος Καββαδάς, ο Αντιπεριφερειάρχης ΠΕ Λευκάδας, κ. Θεόδωρος Χαλικιάς και ο Δήμαρχος Λευκάδας, κ. Κώστας Δρακονταειδής.
Την εκδήλωση πλαισίωσαν τα παιδικά χορευτικά τμήματα του Ομίλου.
(Οι φωτογραφίες είναι από το fb του Κώστα Κατωπόδη).