Κινηματογραφική Λέσχη Ορφέα: «Ο εμποράκος»
Στην Αίθουσα εκδηλώσεων του Πνευματικού Κέντρου του Δήμου Λευκάδας συνεχίζει και φέτος (49η Περίοδος) τις προβολές της η Κινηματογραφική Λέσχη του «Ορφέα».
ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΙΚΗ ΛΕΣΧΗ ΟΡΦΕΑ
49Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ
«Ο Εμποράκος» (The Salesman) ΤΕΤΑΡΤΗ 30 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2018 ΩΡΕΣ ΠΡΟΒΟΛΗΣ: 19.00 και 21.30 |
Ιρανο-γαλλική ταινία, σκηνοθεσία Ασγκάρ Φαραντί με τους: Σαχάμπ Χοσεϊνί, Ταρανέχ Αλιντοστί, Μπαμπάκ Καρίμι.
Ο Εμάντ και η Ράνα, ένα μεσοαστικό ζευγάρι που συμμετέχει στο ερασιτεχνικό ανέβασμα του θεατρικού «Ο Θάνατος του Εμποράκου», αναγκάζονται να μετακομίσουν. Στο νέο τους διαμέρισμα όμως θα βρεθούν μπροστά σε μια δυσάρεστη έκπληξη που έχει να κάνει με την προηγούμενη ένοικό του.