Περιοδεία κλιμακίου της «Λαϊκής Συσπείρωσης» σε χωριά των Σφακιωτών
Με περιοδεία σε χωριά της βορειοκεντρικής Λευκάδας συνεχίστηκε την Παρασκευή 10 Μαΐου η δραστηριότητα της «Λαϊκής Συσπείρωσης» ενόψει των εκλογών της 26ης Μαΐου.
Κλιμάκιο της δημοτικής παράταξης με επικεφαλής τον υποψήφιο Δήμαρχο Λευκάδας Βαγγέλη Βερροιώτη περιόδευσε σε χωριά των Σφακιωτών, ενώ έγιναν ομιλίες στον Κάβαλο και τα Λαζαράτα.
Υπενθυμίζεται ότι η κεντρική προεκλογική συγκέντρωση του ΚΚΕ θα γίνει την Δευτέρα 13 Μάη στις 20:00 στην κεντρική πλατεία της Λευκάδας. Ομιλητής θα είναι ο Θανάσης Τζίμας υποψήφιος ευρωβουλευτής και μέλος της ΚΕ του ΚΚΕ. Επίσης θα χαιρετήσουν η Αλεξάνδρα Μπαλού, υποψήφια Περιφερειάρχης Ιονίων Νήσων, και ο Βαγγέλης Βερροιώτης, υποψήφιος Δήμαρχος Λευκάδας.