Στο Πνευματικό Κέντρο αντί της κεντρικής πλατείας απόψε η προεκλογική συγκέντρωση του ΚΚΕ
Η Τομεακή Οργάνωση Λευκάδας του ΚΚΕ ενημερώνει ότι λόγω των άστατων καιρικών συνθηκών η προεκλογική συγκέντρωση σήμερα, Δευτέρα 13 Μάη, θα πραγματοποιηθεί στις 8.00 μμ. στην αίθουσα του Πνευματικού Κέντρου του Δ. Λευκάδας, αντί της κεντρικής πλατείας που είχε αρχικά ανακοινωθεί.
Ομιλητής θα είναι ο Θανάσης Τζίμας υποψήφιος ευρωβουλευτής και μέλος της ΚΕ του ΚΚΕ. Επίσης θα χαιρετήσουν η Αλεξάνδρα Μπαλού, υποψήφια Περιφερειάρχης Ιονίων Νήσων, και ο Βαγγέλης Βερροιώτης, υποψήφιος Δήμαρχος Λευκάδας με τη «Λαϊκή Συσπείρωση».