Εθελοντικός καθαρισμός των νησιών του Αμβρακικού Κόλπου το Σάββατο 5 Ιουνίου 2010
Στα πλαίσια εορτασμού της Παγκόσμιας Ημέρας Περιβάλλοντος και του μηνύματος του εθελοντισμού για δράσεις προστασίας, οι Ενεργοί Πολίτες Περιοχής Αμβρακικού και η Ομοσπονδία Αλιευτικών Συλλόγων Ηπείρου, καλούν τα μέλη και τους φίλους που αγαπούν τον Αμβρακικό να συμμετάσχουν στον καθαρισμό των νησιών του Αμβρακικού Κόλπου το Σάββατο 05 Ιουνίου 2010.
Τόπος συγκέντρωσης το Λιμάνι Κορωνησίας ώρα 10.00 π.μ.
Από το λιμάνι της Κορωνησίας με σκάφη ερασιτεχνικά και αλιευτικά θα πάμε να καθαρίσουμε τα 7 νησιά της Κορωνησίας ως επίσης τον Κέφαλο και το Γαϊδουρονήσι.
Ραντεβού όλοι στην Κορωνησία για να περάσουμε το μήνυμα του εθελοντισμού. Τηλέφωνο επικοινωνίας 6972131798.
Οι Πρόεδροι Παύλος Χαραλάμπους και Μενέλαος Τσιώλης.